Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Gdański Dzień Bez Długów z udziałem WUP w Gdańsku

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 (10:02)

miniatura

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wziął udział w akcji „Weź bilet i skasuj długi” w ramach III Gdańskiego Dnia Bez Długów.

17 listopada na trasie Pętla Strzyża-Wrzeszcz-Śródmieście-Pętla Siedlce kursował mobilny punkt doradczy, w którym na mieszkańców czekali przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się tematyką zadłużenia. Pasażerowie zabytkowego tramwaju mogli skorzystać również z porad dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa ekonomicznego. W mobilnym punkcie doradczym przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku odpowiadał na pytania związane z bezpiecznymi wyjazdami do pracy za granicą i jakie warunki należy spełnić, żeby skorzystać z oferty pracy u zagranicznego pracodawcy za pośrednictwem sieci EURES. Pracownik WUP w Gdańsku udzielał też informacji o  działalności agencji zatrudnienia: gdzie można sprawdzić czy agencja jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących tego typu usługi i jak z tych usług korzystać.

Celem trzeciej edycji akcji społecznej organizowanej przez Miasto Gdańsk było podniesienie świadomości mieszkańców jak ważna jest dbałość o sytuację finansową własną i swoich najbliższych.