Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Majowy POWER

Dodano: Wtorek, 15 maja 2018 (14:00)

miniatura

Pomorską młodzież zapraszamy 16 maja do Gdańska, a 29 maja do Gdyni na eventy POWER 2 WORK odbywające się w ramach imprez targowych.

16 maja od godziny 9 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo przy ulicy Żaglowej 11 w Gdańsku trwają targi „Czas na młodzież” organizowane przez Stowarzyszenie Morena. W programie bogata oferta  zajęć pozalekcyjnych rozwijających aktywności, kompetencje i umiejętności. Odbędą się warsztaty artystyczne, rozwojowe, kompetencyjne, ratownicze, edukacyjne. Szczegóły: http://morena.org.pl/czas-na-mlodziez/

29 maja Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni organizuje Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w hali Gdynia Arena. Na targach pojawią się najwięksi gdyńscy i trójmiejscy pracodawcy z ofertami pracy, a także szkoły i uczelnie wyższe oferujące szeroką gamę usług edukacyjnych. Rozpoczęcie godzina 10.

Fundusze Europejskie na Twój rozwój

Podczas obu wydarzeń zapraszamy osoby młode na stoisko „Power 2 Work”, którego gospodarzem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, gdzie będzie można zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich. Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać potencjał Funduszy Europejskich na realizację swoich celów, podniesienie kwalifikacji, znalezienie ciekawej pracy. Podpowiemy, gdzie szukać projektów skierowanych do młodych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  i co zrobić, by wziąć w nich udział. W tym celu zaprosiliśmy też przedstawicieli instytucji, które prowadzą rekrutację do projektów.

Do dyspozycji odwiedzających targi będą również do doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, z którymi będzie można porozmawiać  o przyszłości edukacyjnej i zawodowej oraz zrobić test preferencji zawodowych pod kątem wyboru kierunku studiów.

Sprawdź prognozę zawodów

Ci, którzy stają przed decyzją podjęcia pracy zawodowej, będą mieli okazję sprawdzić jakich kandydatów do pracy potrzebują aktualnie pomorscy pracodawcy korzystając z prostego narzędzia – barometr zawodów.

Na AmberExpo nasi doradcy zawodowi poprowadzą również  Turniej Przedsiębiorczości, którego uczestnicy dowiedzą się „Jak zarobić pierwszy milion”, natomiast podczas targów w Gdyni będzie wziąć można udział w warsztatach o skutecznym poszukiwaniu pracy oraz skorzystać z porady doradców EURES jak bezpiecznie szukać ofert pracy u zagranicznych pracodawców.