Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Nowy okres w składaniu wniosków w Programie Rodzina 500+

Dodano: Wtorek, 1 sierpia 2017 (15:35)

miniatura

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia br. rozpoczyna się nowy okres w składaniu wniosków o świadczenia w Programie Rodzina 500+, które będą wypłacane od 1 października.

Korzystanie ze wsparcia w ramach programu wymaga złożenia wniosku. Dotyczy to zarówno rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia (wymagane ponowne złożenie wniosku), jak i tych, które zamierzają dopiero dołączyć do rządowego programu.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście w gminie zamieszkania, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez internet. W tym ostatnim przypadku mają Państwo  do wyboru  4 kanały online: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

Wniosek złożony w sierpniu zapewni ciągłość świadczenia

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy na stronę mrpips.gov.pl

Baza wiedzy nt. programu

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus

Informator

Program „Rodzina 500+” to 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To 6000 zł netto rocznego wsparcia na dziecko.