Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

POWER 2 WORK przyciąga młodych

Dodano: Środa, 30 maja 2018 (13:03)

miniatura

16 i 29 maja w  młode osoby odwiedzające targi młodzieżowe w Gdańsku oraz gdyńskie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości miały okazję uczestniczyć w evencie promującym Fundusze Europejskie „POWER 2 WORK”.

Podczas obu wydarzeń osoby młode odwiedzające stoisko „Power 2 Work”, którego gospodarzem był Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku mogły zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Prowadzona była również rekrutacja do projektów unijnych skierowanych do młodych ludzi, którzy chcą znaleźć pracę, podnieść kwalifikacje zawodowe czy odbyć staż u pracodawcy.

Do dyspozycji odwiedzających targi byli także doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, z którymi  można było porozmawiać o przyszłości edukacyjnej i zawodowej oraz zrobić test preferencji zawodowych pod kątem wyboru kierunku studiów. Na pytanie w jakim kierunku się kształcić, by znaleźć zatrudnienie i jakich fachowców potrzebują aktualnie pomorscy pracodawcy odpowiadali specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku analizując wyniki barometru zawodów. W Gdyni chętni mogli również skorzystać z warsztatów pomagających przygotować się do rekrutacji, a także  zrobić sobie profesjonalną karykaturę.

Galerie