Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Tydzień Kobiet Aktywnych

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 (08:54)

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku tradycyjnie pierwszy tydzień marca dedykuje kobietom.  Pomimo znaczącej poprawy na rynku pracy wiele kobiet wciąż doświadcza licznych  trudności i problemów w odnalezieniu się w życiu zawodowym i rodzinnym.

Codziennie  dniach 6-10 marca zapraszamy wszystkie panie na cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań w ramach Tygodnia Kobiet Aktywnych realizowanych w tym roku pod hasłem

„Żyj i pracuj z pasją”.

Przygotowane zajęcia mają na celu ukazanie współczesnym kobietom jak umiejętnie łączyć pracę i życie prywatne aby obowiązki były również przyjemnością, jak zaplanować czas, pobudzić twórcze myślenie oraz umiejętnie planować i realizować wyznaczone cele. Podczas ostatniego spotkania Panie dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, który stał się nieodzowną częścią naszego życia i omijać liczne pułapki w sieci.

Oprócz odbywających się w tym czasie warsztatów, pragniemy zaproponować Paniom indywidualne konsultacje. Każdego dnia będziemy udzielać specjalistycznych porad, z zastosowaniem narzędzi diagnostycznych (testów), które pomogą  uczestniczkom w odkryciu własnej drogi zawodowej, znalezieniu   właściwego balansu  pomiędzy różnymi sferami życia i wspieraniu  pasji, która będzie te sfery łączyć. 

Tematyka tygodniowych warsztatów:

06.03.2017r. godz. 12 – 14  „ Przepis na udane życie”

Tyle ile jest ludzi na świecie tyle jest recept na udane i wygrane życie. Każda z nas chciałaby postępować według własnych reguł oraz w wewnętrznym poczuciu spójności.   Kobiety, które chcą  usprawnić jakość swojego życia i robić to co je uszczęśliwia będą miały okazję, aby pod okiem specjalisty stworzyć własny przepis na udane życie.

Prowadząca : Agnieszka Biernacka

Certyfikowany coach i trener

07.03.2017r. godz. 10 -14 „Obudź w sobie ciekawość świata”

Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję?

Pod takim hasłami odbędą się warsztaty, których celem jest aktywacja Twojego potężnego twórczego potencjału. Dowiesz się, jak myśleć kreatywnie, docenisz atuty swojego typu osobowości, odkryjesz różnorodne inteligencje. Poznasz sposoby radzenia sobie  z negatywnym myśleniem, lękiem i samokrytyką. Obudzisz w sobie pasję, zachwyt i ciekawość świata.

Twoje życie może być fascynującą przygodą. Skorzystaj z naturalnego daru, jakim jest kreatywność, i doświadczaj spełnienia w każdej sferze życia.

Prowadzące:
Sylwia Kozłowska-Zapiec – doradca zawodowy
Ewa Olszówka - doradca zawodowy
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku

08.03.2017r. godz. 10 – 14  „Siła małych celów”

Czy potrafisz określić swoje marzenia i jasno sprecyzować swoje cele ?  Czy wiesz jak przyciągnąć to co najlepsze, przekonać się czy jesteś we właściwym miejscu, pracy, domu? 

Jedną z technik spełniania marzeń jest tworzenie ich mapy.  Sporządzając własną mapę pokazujesz podświadomości kierunek jaki ma obrać Twoje życie. Niniejsze warsztaty to propozycja, aby spojrzeć na swoje marzenia i życiowe cele w realny sposób.

Prowadzące:
Joanna Zielińska – doradca zawodowy
Patrycja Łukaszuk – doradca zawodowy
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku 

09.03.2017r. godz. 12-14 „Wellness  - sztuka świadomego życia”

To temat warsztatów skierowanych do osób pragnących zachować swe życie w harmonii całego organizmu – ciała, ducha i umysłu. Wellness odzwierciedla poczucie życia i zdolność do efektywnego działania. Jego podstawą jest pozytywne patrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, co jest niezbędne do osiągnięcia dobrego samopoczucia, pozwala bowiem mieć optymistyczne nastawienie do tego, co i w jaki sposób będzie robił w każdym z obszarów swojego życia.

A więc pracuj z pasją, żyj w harmonii ciała, ducha i umysłu!

Prowadzący: Marek Łachut wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku

10.03.2017r. godz. 12-14 „Bezpieczeńtwo w cyberprzestrzeni”

Internet to symbol najnowocześniejszej technologii wkraczającej do mieszkań milionów właścicieli komputerów na całym świecie. Zapewnia szybką komunikację, łatwy dostęp do bieżących informacji i dzielenia się nimi. Niby wszyscy znamy zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ale i tak często zdarzają się sytuacje związane z kradzieżą tożsamości, nękaniem, wchodzeniem na niewłaściwe strony internetowe.

Warsztat pod hasłem „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” zapozna Cię z rozważnym korzystaniem z Internetu, bowiem nigdy nie wiadomo, w jaką „pułapkę sieci” wpadniesz.

 

Prowadzący: Mariusz Terebecki, wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku

Osoby chętne prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się.

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu  59 84 68 303, 59 84 68 305,

Bądź osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Jaracza 18 a w Słupsku.