Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

W październiku bezrobocie bez zmian

Piątek, 9 listopada 2018 (16:09) miniatura

Pomorskie jest jednym z pięciu województw – obok lubelskiego, lubuskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego – w którym w ostatnim miesiącu poziom bezrobocia nie zmienił się. W naszym województwie według wstępnych danych stopa bezrobocia wyniosła 4,8%.

14 listopada - Święto przedsiębiorczości

Wtorek, 30 października 2018 (11:52) miniatura

Tegoroczny Pomorski Dzień Przedsiębiorczości organizujemy w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Jeden dzień, siedemnaście wydarzeń:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, 
warsztaty, gry biznesowe, konkursy.

 

Jesienna edycja „Aktywnych z pasją”

Piątek, 2 listopada 2018 (10:28) miniatura

Ruszyła kolejna odsłona cyku „Aktywni z pasją” dedykowanego seniorom. Tym razem zajęcia odbędą się w Gdańsku, Słupsku i Bytowie. Warsztaty poprowadzą doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Jesienne dane o rynku pracy

Piątek, 26 października 2018 (15:29) miniatura

We wrześniu tego roku stopa bezrobocia w Pomorskiem wyniosła 4,8 %, i w stosunku do poprzedniego miesiąca, była wyższa o 0,1 pkt. proc.

Work@pl – wirtualna rekrutacja za nami

Poniedziałek, 22 października 2018 (14:21) miniatura

Za nami udane targi pracy online. 10 października pracodawcy min. z branż IT, helpdesk, księgowości i finansów  czy BPO rekrutowali wirtualnie pracowników. Spośród 600 kandydatów połowa zainteresowana była pracą na Pomorzu.

Odkryć potencjał migracji

Czwartek, 18 października 2018 (15:16) miniatura

W sytuacji kiedy brakuje systemowych rozwiązań na rzecz integracji imigrantów
i imigrantek urzędy pracy z województwa pomorskiego podejmują działania szyte na miarę własnych możliwości. Współpracują z innymi instytucjami świadczącymi usługi socjalne, pomagają cudzoziemcom w zdobyciu odpowiedniej oferty pracy czy załatwieniu spraw urzędowych.

Strona 1 z 57