Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

14 listopada - Święto przedsiębiorczości

Dodano: Wtorek, 30 października 2018 (11:52)

miniatura

Tegoroczny Pomorski Dzień Przedsiębiorczości organizujemy w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Jeden dzień, siedemnaście wydarzeń:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, 
warsztaty, gry biznesowe, konkursy.

 

Inicjatywa podejmowana  w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości ma już dziesięcioletnią tradycję. Tegoroczne wydarzenie, organizowane  w szerokim partnerstwie przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, powiatowe urzędy pracy w regionie, Uniwersytet Gdański i pomorskich pracodawców odbędzie się jednocześnie w siedemnastu powiatach w dniu 14 listopada. 

W każdym powiecie obchody święta przedsiębiorczości będzie miał indywidualny charakter. Uczestniczy będą mogli skorzystać z różnorodnych aktywności. W programach są m.in.: warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i kreatywności, spotkania z młodymi przedsiębiorcami, którzy dzielić się będą własnym doświadczeniem i dobrymi praktykami, prezentacje i stoiska informacyjno – doradcze instytucji zaangażowanych w rozwój biznesu, panele dyskusyjne z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji rynku pracy.

Impreza centralna, co roku odbywająca się w innym powiecie, tym razem będzie miała miejsce w Gdańsku.

Tegoroczne święto dedykowane jest w szczególności osobom młodym. Definicja przedsiębiorczości nie zamyka się tylko wokół prowadzenia biznesu, ale obejmuje także życiową postawę, aktywność, otwartość na wiedzę i wyzwania. To też pielęgnacja i rozwój  takich cech jak optymizm, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, które przydają się nie tylko w tworzeniu własnej firmy, ale również w pracy w przedsiębiorstwie i w życiu codziennym.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

Do zobaczenia 14 listopada.

Pliki do pobrania
Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Gdańsku - plakat (743,25kB)