Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Aktywni, czyli dłużej młodzi

Dodano: Piątek, 22 czerwca 2018 (12:54)

miniatura

Pod hasłem „Aktywni z pasją“ doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku promowali aktywność zawodową wśród seniorów odwiedzających konferencję „Finanse seniora”.

Wydarzenie organizowane przez „Dziennik Bałtycki” we współpracy z Urzędem Marszałkowskim miało miejsce 20 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku był jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Bezcenne doświadczenie seniorów

Jak połączyć aktywność zawodową z emeryturą, skuteczne sposoby poszukiwania pracy, produkty bankowe dla seniorów, a także prawo spadkowe i darowizny – to główne tematy poruszane podczas konferencji. Specjaliści z ZUS, prawnik oraz ekspert z branży bankowej przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące finansów seniora. Jednym z prelegentów była również Ewa Olszówka, doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, która objaśniała seniorom sposoby poszukiwania pracy i przedstawiała ofertę WUP skierowaną do osób starszych.

Gościem konferencji był  Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

 – Seniorzy są potrzebni na rynku pracy – mówił Paweł Orłowski. –  Wasze doświadczenie, wasza wiedza i umiejętności są nie do przecenienia. Dzisiaj rozmawiamy o aktywności zawodowej, a co za tym idzie – także o finansach. O tym, jak mądrze korzystać z instrumentów finansowych dedykowanych seniorom.

Wiedza zawsze potrzebna

O tym, że spotkania tego typu są potrzebne, świadczy ilość pytań, jakie seniorzy kierowali do goszczących na konferencji specjalistów. Pytali m.in. o kwestie związane z dziedziczeniem, przepisywaniem mieszkania na członka rodziny czy prawem do zachowku. Zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja dotycząca usług bankowych. Seniorzy dowiedzieli się, co zrobić w przypadku zgubienia karty bankomatowej czy dowodu osobistego, a także jak poruszać się w skomplikowanym świecie finansów i na co uważać, ubiegając się o kredyt i jak uniknąć spirali zadłużenia.

Dodatkowo w holu przed aulą, w której odbywała się konferencja,  uczestnicy konferencji mogli odwiedzić stoisko „Aktywni z pasją”, gdzie doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku odpowiadali na pytania dotyczące przygotowania CV, oferty warsztatów dla seniorów a także udzielali porad z zakresu ergonomii.

Dużą popularnością cieszyło się też stanowisko makijażystek – uczennic ze szkoły wizażu Beauty Art, które pokazywały, jak zrobić profesjonalny, biznesowy makijaż.

Więcej o aktywności zawodowej osób 50+ i doradztwie zawodowym dla seniorów 

Galerie