Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Jesienna edycja „Aktywnych z pasją”

Dodano: Piątek, 2 listopada 2018 (10:28)

miniatura

Ruszyła kolejna odsłona cyku „Aktywni z pasją” dedykowanego seniorom. Tym razem zajęcia odbędą się w Gdańsku, Słupsku i Bytowie. Warsztaty poprowadzą doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Podczas wiosennej edycji prawie 400 seniorów uczestniczyło w warsztatach w Bytowie, Chojnicach, Kartuzach, Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie i Gdańsku. Odbyło się 35 spotkań, które cieszyły się dużym powodzeniem. Pomorscy seniorzy pokazali, że chcą być aktywni, a kreatywnością wcale nie ustępują osobom młodym.

 

Różnorodna tematyka spotkań – to przyciąga seniorów

Tematyka zajęć wiosennej edycji „Aktywnych z pasją” była bardzo różnorodna – dotyczyła zarówno kwestii związanych z aktywnym stylem życia, dbaniem o siebie, zdrowym odżywianiem, jak i komunikacji międzypokoleniowej, kreatywności czy asertywności. Seniorzy mieli okazję skorzystać z porad nie tylko doradców zawodowych, ale i specjalistów z zakresu rozwoju osobistego, dietetyków, fizjoterapeutów czy trenerów komunikacji, a nawet wizażystki. Spotkania odbywały się zarówno w siedzibach urzędów pracy, jak i na uniwersytetach trzeciego wieku czy w klubach seniorów.

W jesiennej odsłonie akcji również nie zabraknie inspirujących spotkań i warsztatów. Podobnie jak w wiosennej edycji „Aktywnych z pasją”, skupimy się na rozwoju osobistym, odkrywaniu indywidualnego potencjału, sposobach radzenia sobie ze stresem oraz aktywności zawodowej. Zajęcia poprowadzą doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Doradcy zawodowi zapraszają również do skorzystania z indywidualnych konsultacji. Aby to zrobić, wystarczy skontaktować się z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku lub Słupsku.