Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Marzec na obcasach na Dzień Kobiet i nie tylko

Dodano: Piątek, 8 marca 2019 (10:31)

miniatura

Za nami pierwszy tydzień warsztatów z cyklu „Marzec na obcasach”.  W Gdańsku panie spotkały się już dwukrotnie, by rozmawiać o zarządzaniu pieniędzmi i budżetem, a także poznać tajniki zdrowego żywienia i udanej stylizacji.

7 marca czterdzieści uczestniczek zainteresowanych odpowiednią dietą miało okazję porozmawiać z Dagmarą Piotrowską, psychodietetyczką. Panie pytały o zasady komponowania wartościowych posiłków, ale także o tym, jakie produkty wybierać kierując się ich składem i gdzie szukać pomocy w zaburzeniach odżywania.

Dobrze dobrany strój czy odpowiedni kolor bluzki, to bardzo ważne składniki dobrego samopoczucia. Trendy modowe nadchodzącej wiosny i lata, ubiór adekwatny do rodzaju spotkania i podnoszenie  pewności siebie przez dobrze dobrany strój to tematy, które najbardziej ciekawiły panie w spotkaniu z Iwoną Ziemiańską, stylistką i makijażystką.

Na warsztatach w Gdańsku był też obecny wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, który złożył paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet i wręczył symboliczne kwiaty. – Życzę paniom, by zawsze miały energię i chęci do pracy – mówił na spotkaniu Ryszard Świlski. – Cieszę się, że korzystają panie z bezpłatnego wsparcia na rynku pracy, jakie daje samorząd. To ważne, by cały czas się kształcić i poszerzać horyzonty. Niestety, kobiety stanowią większość wśród osób bezrobotnych w województwie pomorskim, ale mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom, sytuacja się zmieni – podkreślił Świlski.

Kolejne tygodnie marca wypełnione są różnorodnymi warsztatami. Emocje, biznes, motywacja, rozwój zawodowy, kompetencje i sukces to tylko niektóre tematy spotkań. Nie tylko mieszkanki Trójmiasta mogą wziąć w nich udział, ponieważ „Marzec na obcasach ‘ to akcja regionalna. Dzięki współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku z powiatowymi urzędami pracy panie mogą wziąć udział w spotkaniach aż w 18 lokalizacjach w całym województwie. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, zapisy odbywają się telefonicznie bądź mailowo.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem

Galerie