Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Największe targi Pomorza już 10 kwietnia w Gdańsku

Dodano: Piątek, 29 marca 2019 (10:01)

miniatura

Po raz ósmy zapraszamy na Metropolitalne Targi Pracy Pomorza - największą imprezę o charakterze rekrutacyjno-edukacyjnym w Polsce. To wydarzenie, które łączy Pomorzan poszukujących  swojego miejsca na rynku pracy z pracodawcami. W trakcie targów dla młodzieży odbędzie się event POWER 2 WORK promujący Fundusze Europejskie.

Różnorodność i atrakcyjność oferty to priorytet organizatorów – Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, działającego w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Gdańskiego Urzędu Pracy. Dlatego oprócz ofert zatrudnienia na odwiedzających czekać będzie wiele inspirujących atrakcji. W tym roku na odwiedzających targi czekać  będzie ponad 100 wystawców w siedmiu specjalnych strefach tematycznych dotyczących pracy, edukacji czy rozwoju.  


Od projektowania kariery do chilloutu
-Targi pracy to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z pracodawcami i poznania ich oczekiwań – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego -  Wśród tegorocznych wystawców  nie zabraknie zarówno znanych i cenionych marek, jak i lokalnych firm poszukujących nowych pracowników  Ponad sześćdziesięciu pracodawców będzie czekać z atrakcyjnymi ofertami pracy stałej i tymczasowej, a także zaproszeniami na staże.


W strefie rekrutacyjnej „Zaprojektuj swoją karierę” odbędą się symulacje rozmów kwalifikacyjnych. Młodzież będzie miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz napisać lub skonsultować swoje CV pod okiem doradców zawodowych. Na pytanie, w jakim kierunku się kształcić, by znaleźć zatrudnienie i jakich fachowców potrzebują aktualnie pomorscy pracodawcy odpowiedzą specjaliści z WUP w Gdańsku, którzy zaprezentują odwiedzającym internetowe narzędzie pn. „Barometr zawodów” będące swego rodzaju przewodnikiem po zawodach pomorskiego  rynku pracy na rok 2019
Przyszli młodzi przedsiębiorcy, którzy już dzisiaj myślą o założeniu własnej firmy, wielu ciekawych informacji o założeniu i dofinansowaniu działalności gospodarczej dowiedzą się w Strefie Przedsiębiorczości.  


Młodzi znajdą swój POWER
Na targach odbędzie się również event dedykowany osobom młodym, które nie ukończyły 29 roku życia pod hasłem „POWER 2 WORK”, który towarzyszy tej regionalnej imprezie już po raz czwarty.  Będzie można m.in. pozyskać informacje o możliwościach, jakie dają młodym Fundusze Europejskie i dowiedzieć się jak skorzystać ze środków PO WER na rozwój zawodowy min.: na podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji.  Młodzież będzie mogła zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich i zdobyć informacje o możliwościach udziału w projektach realizowanych na Pomorzu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja. Podpowiemy, gdzie szukać projektów skierowanych do młodych i jak wziąć w nich udział, w tym celu zaprosiliśmy też przedstawicieli instytucji, które prowadzą rekrutację do projektów. W ramach eventu, w Strefie Kreatywności i Odkrywania Talentów czekają m.in. takie atrakcje jak wspólne budowanie maszyny Goldberga - gdzie młodzież będzie mogła pod okiem trenerów sprawdzić swoje kompetencje takie jak współpraca w grupie, kreatywność i komunikacja; gry prowadzone przez doradców zawodowych czy specjalny pokaz iluzjonisty na scenie.

Postaw na rozwój.
W trakcie targów na scenie prowadzone będą prelekcje motywujące do rozwoju zawodowego i odkrywania własnego potencjału. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku przeprowadzą warsztaty dla młodzieży, dotyczące odkrywania własnego potencjału i budowania marki osobistej.
W programie również oferta dla pomorskich pracodawców, którzy będą mogli dowiedzieć się o możliwościach jakie oferuje Krajowy Fundusz Szkoleniowy w obszarze rozwoju zawodowego oraz podnoszenia   kwalifikacji pracodawców i ich pracowników. W ramach cyklu „Pomorskie wspiera pracodawców” organizowanego przez WUP, odbędzie się spotkanie o legalności zatrudniania cudzoziemców dedykowane przedsiębiorcom.
Spotykamy się 10 kwietnia w centrum wystawienniczo-konferencyjnym Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku w godzinach 10.00-16.00.

Więcej informacji na stronie internetowej targów.