Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Pomorscy seniorzy z pasją na co dzień

Dodano: Piątek, 6 lipca 2018 (10:08)

miniatura

Prawie 400 uczestników, 35 spotkań w całym województwie – tak w skrócie można podsumować akcję „Aktywni z pasją", w której wzięli udział pomorscy seniorzy.

W lutym Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zapoczątkował cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań z ekspertami dedykowany seniorom. W czerwcu do akcji przyłączyły się powiatowe urzędy pracy. Spotkania w Bytowie, Chojnicach, Kartuzach, Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie i Gdańsku pokazały, że pomorscy seniorzy chcą być aktywni i dzielić się pasją z innymi, a kreatywnością wcale nie ustępują osobom młodym.

Różnorodna tematyka przyciągnęła seniorów

Zajęcia w ramach cyklu „Aktywni z pasją” prowadzone były zarówno w siedzibach urzędów pracy, jak i na uniwersytetach trzeciego wieku czy w klubach seniorów. Tematyka warsztatów była bardzo różnorodna – dotyczyła zarówno kwestii związanych z aktywnym stylem życia, dbaniem o siebie, zdrowym odżywianiem, jak i komunikacji międzypokoleniowej, kreatywności czy asertywności. Seniorzy mieli okazję skorzystać z porad nie tylko doradców zawodowych, ale i specjalistów z zakresu rozwoju osobistego, dietetyków, fizjoterapeutów czy trenerów komunikacji, a nawet wizażystki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty związane z odkrywaniem indywidualnego potencjału czy rozwijania umiejętności planowania i zarządzania sobą w czasie. Seniorzy chętnie skorzystali też z zajęć doskonalących umiejętność obsługi komputera i internetu oraz spotkań informacyjnych dotyczących wpływu aktywności zawodowej na przyszłe świadczenia emerytalne.

Na kolejne warsztaty i spotkania z cyklu „Aktywni z pasją” zapraszamy jesienią. Program wkrótce.

Z indywidualnej porady doradcy zawodowego można skorzystać również w czasie wakacji. Wystarczy skontaktować się z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku lub Słupsku.

Galerie