Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Wiedza, edukacja, rozwój – znajdź swój POWER na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 (13:42)

miniatura

Już 18 kwietnia w gdańskim Amber Expo odbędzie się event „POWER 2 WORK” dedykowany pomorskiej młodzieży.  Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać potencjał Funduszy Europejskich na realizację swoich celów, podniesienie kwalifikacji, znalezienie ciekawej pracy.

Event „POWER 2 WORK” już po raz trzeci towarzyszy Metropolitalnym Tragom Pracy Pomorza, największej imprezie regionalnej związanej z rynkiem pracy. Targi pracy to szansa na bezpośrednie spotkania z pracodawcami z wielu branż prezentującymi oferty zatrudnienia – również pracy na okres wakacyjny, możliwość konsultacji dokumentów aplikacyjnych z doradcami zawodowymi, oferta instytucji wspierających przedsiębiorczość, informacje dla pracodawców zatrudniających lub planujących zatrudnić cudzoziemców i wiele innych interesujących aktywności.  

Czekamy na Ciebie w strefie dla młodzieży
Od godziny 10 w strefie dedykowanej młodzieży do 30 roku życia będzie można pozyskać informacje o możliwościach, jakie dają młodym Fundusze Europejskie i dowiedzieć się jak skorzystać ze środków PO WER na rozwój zawodowy min.: na podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji.  Młodzież odwiedzająca stoisko „Power 2 Work” będzie mogła zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich i zdobyć informacje o możliwościach udziału w projektach realizowanych na Pomorzu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja. Podpowiemy, gdzie szukać projektów skierowanych do młodych i jak wziąć w nich udział, w tym celu zaprosiliśmy też przedstawicieli instytucji, które prowadzą rekrutację do projektów.

Z doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku będzie można porozmawiać o przyszłości edukacyjnej i zawodowej oraz zrobić test kompetencji zawodowych pod kątem wyboru kierunku studiów. Ci, którzy stają przed decyzją podjęcia pracy zawodowej, będą mieli okazję sprawdzić, które z zawodów na lokalnych rynkach pracy regionu są aktualnie określane za nadwyżkowe, a w których jest deficyt kandydatów do pracy. Odwiedzający strefę dla młodzieży będą mogli zorientować  się,  jakich kandydatów do pracy potrzebują pomorscy pracodawcy korzystając z prostego narzędzia – barometr zawodów.

Młodzi zainteresowani wyjazdem do pracy bądź na staż poza granice kraju, mogą liczyć też na pakiet praktycznych porad na co zwrócić uwagę, decydując się na podjęcie pracy za granicą. O bezpiecznym szukaniu ofert pracy u zagranicznych pracodawców będą informować doradcy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Posłuchaj wykładu, zapisz się na warsztat

Metropolitalne Tragi Pracy Pomorza rozpocznie debata na scenie pt. „Przedsiębiorczość – odkryć talent w sobie, czy się jej nauczyć”, w trakcie której młodzież będzie mogła zadawać pytania. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy przedsiębiorcza postawa to coś, czego możemy się nauczyć, czy też dar, z którym się rodzimy. Na scenie wystąpią też popularni blogerzy z motywującym przesłaniem do młodzieży.

  • 11:15 - 11:45 wykład Magdaleny Ostrowskiej Za dużo pomysłów na życie – czy na pewno musisz wybierać?
  • 12:00 - 12:30 wykład Karola Wyszyńskiego Samo się nie zrobi. Jak znalazłem pracę marzeń;
  • 12:45 - 13:15 wykładPrzemysława Staronia A może jest inaczej niż Ci się wydaje?;
  • 13:30 – 14:00 wykład Marcina Nowickiego Autonomiczne pojazdy, roboty chirurgiczne, sklepy bez ekspedientów, drony… czy sztuczna inteligencja przejmie wszystkie nasze zawody, a nam grozi bezrobocie?

Blogerzy, doradcy zawodowi oraz eksperci z branży marketingu, biznesu i edukacji poprowadzą również warsztaty dedykowane młodzieży.

Porcja wiedzy, porcja zabawy

Dodatkowo w programie wydarzenia spotkanie z karykaturzystą Łukaszem Szostakiem z Pracowni Karykatury, który narysuje Twój portret w krzywym zwierciadle oraz  inne atrakcje z nagrodami: m.in.: zręcznościowa gra na refleks, multimedialny quiz wiedzy o przedsiębiorczości i Funduszach Europejskich.
Strefa Gamifikacji – stworzona głównie z myślą o młodych ludziach, w której zaprezentowane będą nowoczesne cyfrowe narzędzia: aplikacje, roboty, gry symulacyjne związane zarówno z edukacją, jak i rynkiem pracy.
Aleja rekrutacji, a w niej możliwość zrobienia darmowego zdjęcia w fotobudce, zdjęcia biznesowego i skonsultowania CV u doradców zawodowych. Strefa Pracy Letniej – sezonowe oferty pracy pracodawców z branży hotelarskiej i gastronomicznej, a dla zainteresowanych założeniem własnej firmy Strefa Przedsiębiorczości, gdzie swoje stoiska będą miały w tej strefie np.: Starter Gdański i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Event POWER 2 WORK organizowany w ramach Metropolitalnych Tragów Pracy Pomorza dedykowany jest młodym mieszkańcom Pomorza, którzy nie ukończyli 30 roku życia, aby  pokazać im, że korzystając z Funduszy Europejskich  można zwiększyć szansę na rozwój zawodowy, realizację swoich celów, podniesienie kwalifikacji, znalezienie ciekawej pracy, odbycie stażu czy założenie własnej firmy.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza organizują wspólnie Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i  Gdański Urząd Pracy. Odbędą się one 18 kwietnia 2018 r. w Amber Expo, Gdańsk, Żaglowa 11 w godz. 10-16.

Więcej informacji na stronie www.metropolitalnetargipracy.pl

spot radiowy informujący o POWER 2 WORK na MTPP

Lista projektów w województwie pomorskim finansowanych z funduszy europejskich przeznaczonych dla osób młodych pozostających bez pracy