Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Wiosną zmiany przychodzą łatwiej

Dodano: Wtorek, 12 marca 2019 (15:18)

miniatura

Po inspirację do zmian i nowe pomysły na rozwój zawodowy na warsztaty „Kariera w kobiecym wydaniu” przyszło ponad 30 mieszkanek Pomorza. Z uczestniczkami spotkał się Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Cieszę się, że widzę na warsztatach tyle pań, które chcą  rozwijać się zawodowo, poszukują inspiracji do zmian. Często spotkanie w gronie osób o podobnych doświadczeniach zawodowych może być ważnym impulsem i pierwszym krokiem do podjęcia nowych wyzwań.  To nie przypadek, że spotykamy się w marcu, na początku wiosny, kiedy chętniej podejmuje się nowe wyzwania i optymistyczniej patrzy na świat, czego Paniom serdecznie życzę – powiedział marszałek Struk.

Warsztaty poświęcone były m.in.: rozmowie kwalifikacyjnej. Kamila Szymecka-Owen, psycholog i coach, pracująca od lat w branży rekrutacyjnej podpowiadała jak przygotować się do rozmowy o pracę i na co zwracać uwagę, zarówno przy opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, jak i wyborze stroju czy makijażu.

Z kolei Aleksandra Harasiuk z Agencji Rozwoju Pomorza S.A dzieliła się wiedzą, jak przygotowywać się do zmian na rynku pracy oraz jak niezależnie od systemu edukacji szukać możliwości zdobycia odpowiednich kwalifikacji, które przydać się mogą nawet za dziesięć, piętnaście lat. Z ciekawostek podała informację, że szacuje się, iż 65% dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją.

Marcowa akcja dla pań wciąż trwa aż w 18 lokalizacjach w całym województwie.

Sprawdź szczegóły dotyczące tematyki poszczególnych warsztatów i możliwości zapisów