Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Work@pl – wirtualna rekrutacja za nami

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2018 (14:21)

miniatura

Za nami udane targi pracy online. 10 października pracodawcy min. z branż IT, helpdesk, księgowości i finansów  czy BPO rekrutowali wirtualnie pracowników. Spośród 600 kandydatów połowa zainteresowana była pracą na Pomorzu.

Targi Work@pl odbywały się w języku angielskim na portalu www.europeanjobdays.eu, udostępnionym przez Komisję Europejską. Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku na bieżąco wspomagali uczestników targów w sprawnym poruszaniu się w wirtualnej rzeczywistości.

W trakcie wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez Wojewódzkie Urzędy Pracy w Gdańsku, Warszawie i Katowicach o pracę mogli starać się obywatele całej Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Wśród zainteresowanych zatrudnieniem na Pomorzu byli także Polacy przebywający obecnie za granicą, ale zastanawiający się nad powrotem do kraju.

Największe zainteresowanie pracą na Pomorzu

Do udziału w wydarzeniu zgłosiły się głównie firmy działające w województwie pomorskim, wśród nich były: Lacroix Electronics, State Street Corporation, Goyello czy Kemira Gdańsk. Prawie połowa osób poszukujących pracy na targach była zainteresowana podjęciem zatrudnieniem w pomorskich firmach.

Pracodawcy poszukiwali pracowników z umiejętnością posługiwania się językami obcymi, z kompetencjami z zakresu informatyki oraz finansów. W sumie oferowali ponad 350 miejsc pracy.

Rekruterzy podkreślali, że nawet jeśli nie wszyscy kandydaci posiadali poszukiwane przez nich umiejętności, to dzięki indywidualnie przeprowadzanym chatom mogli dowiedzieć się  jak funkcjonuje firma, jakimi kieruje się zasadami i jakie warunki pracy oferuje, a  także  nabór na jakie stanowiska odbędzie się w najbliższym czasie.

Dobra okazja, by zaprezentować firmę

– Jesteśmy zadowoleni z uczestnictwa w targach. Zainteresowanych naszą ofertą było kilkadziesiąt osób, odbyliśmy rozmowy online z wybranymi kandydatami, wśród których być może są nasi przyszli pracownicy – podsumowała Anna Szabowska-Walaszczyk, która rekrutowała pracowników do gdańskiego oddziału State Street Bank.

Pomorscy pracodawcy pozytywnie oceniali targi, dzięki którym nie tylko mogli zaprezentować oferty pracy kandydatom z zagranicy, ale również wypromować  swoją firmę.

Martyna Zawierowska, rekrutująca do gdańskiego oddziału Goyello, podkreślała, że targi pracy online to nie tylko ciekawa, nowatorska forma poszukiwania pracy, która w przyszłości może zyskać na popularności, ale i dobra okazja do promowania marki  i budowania employer brandingu.

 

Kolejna edycja Europejskich Dni Pracy w Polsce już w przyszłym roku.