Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Weekend z Funduszami Europejskimi

Środa, 15 maja 2019 (14:20) miniatura

Niemal 1000 osób odwiedziło stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku podczas niedzielnego rodzinnego Pikniku Europejskiego w Sopocie 12 maja. Był to pomorski finał trzydniowych ogólnopolskich obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Pomorscy pracodawcy wiedzą jak zatrudniać cudzoziemców

Środa, 15 maja 2019 (13:35) miniatura

Jak legalnie zatrudniać, zapewniając komfort pracownikom z zagranicy i jak zarządzać różnorodnością kulturową w firmie – o tym rozmawialiśmy z pracodawcami w dziewięciu lokalizacjach Pomorza.

W kwietniu bezrobocie niższe

Poniedziałek, 13 maja 2019 (13:16) miniatura

Według wstępnych danych w kwietniu stopa bezrobocia rejestrowanego w pomorskich urzędach pracy spadła do 4,9 procent. To o 0,2 pkt. proc. mniej niż w poprzednim miesiącu i w kwietniu ubiegłego roku.

Bezpłatne szkolenia dla agencji zatrudnienia

Wtorek, 7 maja 2019 (14:51) miniatura

„Cudzoziemcy na pomorskim rynku pracy – legalne zatrudnienie, bezpieczna praca” – pod takim hasłem rozpoczynamy tegoroczny cykl bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli agencji zatrudnienia. Pierwsze spotkanie już 22 maja w Gdańsku.

Wirtualne Targi Pracy

Poniedziałek, 6 maja 2019 (12:33) miniatura

Jesteś pracodawcą z sektora nowoczesnych usług dla biznesu tzw. BSS (Business Services Sector)? A może poszukujesz techników i wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych do swojej firmy? Branża IT, procesy finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe, obsługa klienta i telemarketing nie są Ci obce?
Weź udział w targach pracy on-line Discover Poland! Work with us.

Rośnie liczba aktywnych na rynku pracy, spada liczba bezrobotnych

Czwartek, 2 maja 2019 (09:40) miniatura

W marcu 2019 r. w województwie pomorskim stopa bezrobocia wyniosła 5,1 % i w odniesieniu do lutego br. spadła o 0,1 pkt. proc. Najniższe wskaźniki bezrobocia odnotowano w Trójmieście, powiecie kartuskim i Słupsku. Najwyższe - w powiecie nowodworskim i malborskim.

Strona 1 z 63